Za nami spotkanie grupy inicjatorów, czyli przedstawicieli warmińskich SuperBelfrów oraz ich przyjaciół. Przy wieczornej herbacie, rozmawialiśmy o potrzebach i możliwościach środowisk edukacyjnych w naszym regionie. Szukaliśmy wspólnej przestrzeni dla edukacji uniwersyteckiej, szkoły publicznej oraz niepublicznej, a także edukacji pozaszkolnej (tzw. edukacja domowa).

Postanowiliśmy zrealizować „Takie nowe coś, czyli laboratorium w chmurach”. Nazwa kojarzyć się może z hasłem „Szkoła W ChmurachSugata Mitry… i chyba słusznie. Wszak wiele jest elementów wspólnych.

Bazując na własnych doświadczeniach, potrzebach środowiska lokalnego, pomysłach młodzieży oraz inspirując się aktywnościami innych przygotowujemy spotkania online. Chcemy wspierać kompetencje w zakresie technologii – zarówno nauczycieli szkół, jak i pracowników naukowych. Zapraszając do współpracy różne środowiska edukacyjne chcemy wspierać młodzież w samodzielnym procesie edukacji.

Serią drobnych kroków, inicjowanych oddolnie przez zespół sześciorga osób, wśród których obecni byli: Jolanta Okuniewska, prof. Stanisław Czachorowski, Elżbieta Piekut, Agnieszka Pacyńska-Czarnecka, prof. Urszula Bartnikowska oraz Karolina Żelazowska.

Projekt jest w fazie pilotażu, dlatego otwieramy się na uwagi, sugestie oraz chęć współpracy.

Więcej informacji:
Nowe coś czyli otwieramy się na edukację – Tydzień Otwartej Nauki