25 września, 2017

Poznajmy się! Ja, Ty, my oraz OneNote

Choć wśród wymienionych celów jest praca z OneNote... to nie technologia jest tu na pierwszym miejscu. Najważniejszy jest człowiek. To kim jesteśmy. Jakie są nasze mocne i słabe strony. Poznanie narzędzia jest tłem. Aktywnością transparentną, podrzędną samopoznaniu ucznia. 

Projekt ma otwartą formułę i daje przestrzeń do rozmaitych aranżacji. W kilku punktach podane zostały propozycje rozwijania działań np.: o język i mechanizmy reklamy, o prawo autorskie, zasady działania otwartych zasobów i platform. Scenariusz obejmuje cykl zajęć interdyscyplinarnych, choć osadzonych w szeroko rozumianych działaniach na rzecz pogłębiania kompetencji cyfrowych.

Wszystko w finale prowadzi do tego, by uczniowie, opracowując swój profil... zerkali na siebie z coraz szerszej perspektywy:
- ja, jako jednostka,
- ja, jako autor,
- ja, jako twórca...
i ostatecznie:
- ja, jako członek zespołu.

Poznanie siebie jest krokiem poprzedzającym poznanie siebie nawzajem. Otwartość propozycji zachęca do powracania, korygowania i rozwijania projektów.
Materiał link

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna Veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip ex ea commodo consequat.

Kontakt
Karolina
Urszula